Tineri la Natiunile Unite
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Dezvoltare sustenabila

In jos

Dezvoltare sustenabila Empty Dezvoltare sustenabila

Mesaj  AdrianSolcan Vin Sept 04, 2009 8:12 pm

Ideea de dezvoltare sustenabilă și coerentă a spațiului public, este una dintre componentele care trebuie îmbunătățite în România.
În alte cuvinte, planificarea de dezvoltare trebuie făcută pe termen scurt - mediu și lung și toți (societate civilă, administrație și mediu privat) trebuie să colaboreze pentru a construi ceea ce noi numim România.

În calitate de Delegat la Națiunile Unite din partea României, evident, mă interesează în ce fel tinerii pot să aibă parte de o dezvoltare sustenabilă.

Personal, mi-am clarificat câteva zone în care consider că trebuie investit, dar vreau să confrunt ceea ce cred eu, cu părerea tinerilor din România. În acest sens, eu am să enumăr câteva zone în care eu consider că trebuie să insistat după care aștept un replay în care să spui dacă ești sau nu de acord cu ceea ce scriu eu și eventual să argumentezi iar dacă nu te încadrezi în nici una dintre acestea, lasă un mesaj cu ceea ce consideri că trebuie făcut...

Temele propuse sunt:

Educație în sistem formal completată de educație nonformală
Voluntariat
Cultură democratică
Educație privind protecția mediului
Implicarea tinerilor în formularea politicilor de tineret

Aștept comentarii din partea voastră,
Vă mulțumesc,
Adi

AdrianSolcan

Mesaje : 4
Data de înscriere : 02/09/2009

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum